4 основні причини чому датчики автоматичних станцій працюють некоректно

колаж датчики

Роль вимірювальних датчиків

Коректна передача на контролер показників кислотно-лужного балансу (ph), хлорування (Cl) і окислювально-відновного потенціалу (Rx) – одна з необхідних умов належного функціонування автоматичної системи дозування для басейнів. Це завдання виконують датчики. Якщо пропорція дозування дезинфікуючих і допоміжних реагентів порушена, то вода в басейні стає непридатною для купання. В такому випадку, пропонуємо наступний порядок дій.

Перевірити електроди

Якщо ви підозрюєте, що датчики автоматичної системи дозування передають неточні покази, то в першу чергу перевірте якість електродів. Це можна зробити за допомогою калібрування датчиків станції

Переконавшись, що електроди знаходяться в робочому стані, або замінивши неробочі електроди, заміряйте показники води ще раз. Параметри, як і раніше, не відповідають нормам? Тоді вам доведеться розібратися з кожним датчиком окремо.

4 причини некоректної роботи датчиків

1. Забруднені фільтри (збій датчика вільного хлору)

Зверніть увагу на вимірювальну комірку станцій! Перед ними обов’язково повинні стояти фільтри для захисту датчиків від забруднення самої комірки брудом, волоссям, частинками епідермісу, шкірного жиру відвідувачів басейну. Незважаючи на те, що фільтр виконує таку корисну функцію, він може зіграти з вами злий жарт. Коли він забивається, датчик хлору показує не коректні покази.

Чому це відбувається? Бруд на фільтрі вступає в реакцію з активним хлором, і до датчика доходить вода, в якій показник вільного хлору занижений в порівнянні із середнім показником по басейну.

До того ж, якщо перед коміркою встановлений волокнистий фільтр, то станція може показувати на 80% менше хлору, ніж його реальну кількість в басейні. А це призводить до передозування води хімією. Волокнисті фільтри затримують в собі дуже багато бруду, який з’їдає майже весь активний хлор, тому їх ні в якому разі не можна ставити перед вимірювальною коміркою. Для басейнів підходять тільки сітчасті фільтри. Щоб показники хлору в басейні та на датчиках збігалися, фільтри потрібно чистити регулярно!

2. Забруднені датчики (Cl, pH, Rx).
Всі датчики вимагають регулярного чищення. Частота чищення залежить від навантаження на басейн. Фахівці Engineering Systems LLC рекомендують проводити профілактичну чистку датчиків не менше ніж 1 раз на місяць. Як це робити?

Перш ніж проводити будь-які дії з комплектуючими станції дозування, уважно прочитайте інструкцію з експлуатації!

Профілактична чистка датчиків Rx і pH здійснюється звичайними неабразивними миючими засобами, наприклад, “Туалетный Утенок” (5% соляної кислоти). При забрудненні накипом і гідроксидами металів електроди на 5 хвилин занурюють в 5% розчин соляної кислоти, або очистити іншими спеціальними засобами, згідно з інструкціями.

Датчик вільного хлору складається з двох частин – мідної і платинової. Мідна очищається до блиску за допомогою спеціальної м’якої щітки, яка входить в комплект з датчиком. Соляна кислота очистить мідну частину датчика від корозії. Платинову частину не можна обробляти соляною кислотою довше 30 секунд. Трапляється, що на платиновому електроді утворюється твердий наліт з напівпрозорих кристалів. Їх не розчиняє соляна кислота, прибирати можна тільки механічним способом.

Після чищення та установки датчиків їх треба відкалібрувати. Про калібрування читайте тут.

Важливо знати! Після очищення платиново-мідного електрода відбувається окислювання міді, і датчик буде показувати неправдиві показники. Щоб усунути цю похибку – відразу після установки датчика пустіть через комірку потік води. Через 1 годину електрод окислиться, і його можна буде спокійно калібрувати. З іншими датчиками таких нюансів не виникає.

3. Порушений зв’язок між контролером та електродом.

Сигнал між електродом і контролером може перериватися з кількох причин.

  • Погано зафіксований роз’єм BNC між датчиком та контролером;
  • Відійшли (або були не до кінця затиснуті) контакти всередині самого контролера;
  • Пошкоджені дроти;
  • Попадання води на контакти.

Трапляються випадки, коли на роз’єм BNC потрапила вода, через яку датчик давав неправильні показники.

4. Датчик хлору може бути невірно відкалібрований через те, що в воді міститься критично малий вміст вільного хлору. Щоб калібрування відбулось коректно, бажано щоб фактичні показники вільного хлору були не менше 0,5 ppm. Про калібрування читайте тут.

Висновки

Причинами некоректної роботи датчиків Cl, pH, Rx може бути:

  1. Зношений електрод.
  2. Поганий контакт між середовищем і електродом. (Забруднений електрод).
  3. Порушений контакт між контролером та датчиком.
  4. Некоректна калібровка датчиків.

 

Вся стаття в PDF файлі

наші
партнери