Автоматичні станції дозування для басейнів. Будова та переваги

бассейн

Очещення води в бассейнах

Мабуть, сама нагальна проблема власників приватного або публічного басейну – забезпечити якісну дезінфекцію води, щоб вона при цьому залишалася придатною для купання!

Види очищення води в басейні

Технології очищення води не стоять на місці, і на сьогоднішній день найпопулярнішими є:

  • Ультрафіолетова очищення;
  • Очищення іонами міді та срібла;
  • Очищення активним киснем;
  • Озонування;
  • Бромування;
  • Хлорування.

Найефективнішим методом дезінфекції води в басейнах вважається комбінування УФ-випромінювання і додавання концентрованого гіпохлориту натрію. І тут виникає певна складність.

Проблеми дезінфекції води в басейнах

Гіпохлорит натрію робить воду лужною, мильною на дотик, і у людей, що купалися в такій воді, буде сохнути шкіра і червоніти очі. Щоб відновити прийнятний ph = 7.2, паралельно потрібно додавати кислоту.
На дезінфекцію басейну об’ємом 1000 м3 за одну добу знадобиться від 30 до 80 літрів 17% -го гіпохлориту. Щоб відрегулювати ph, необхідно використовувати від 3 до 20 літрів сірчаної кислоти. Як ви самі розумієте, не можна просто так взяти і вилити каністру гіпохлориту і бутель сірчаної кислоти в басейн. Це буде катастрофа!

Навіщо потрібно автоматичне дозування

Кількість дезінфікуючих засобів, що додаються, повинно бути дозованим. Дозування “на око” має на увазі додавання в басейн реагентів та ручний “пробірочний” замір параметрів води в певний проміжок часу. Для професійного дозування засобів дезінфекції власники басейнів встановлюють автоматичні станції дозування SEKO.

Що являє собою автоматична станція дозування

Це система, що складається з елементів, які забезпечують точне вимірювання параметрів води і дозовану подачу реагентів у воду. У базовій комплектації вона складається з:

Принцип роботи автоматичної станції дозування

Вода з басейну проходить через параметричні датчики, які розміщуються в спеціальних плексигласових комірках. Прочитавши параметри лужності, кислотності, ОВП, датчики передають показники на контролер. Програма контролера обробляє інформацію, проводить розрахунок та посилає сигнал на дозуючий насос – скільки речовин потрібно додати для відновлення прийнятних параметрів води. Цей процес відбувається безперервно, тобто якість води в басейні не встигає впасти до критичної позначки, перш ніж потрібні реагенти будуть додані в басейн.

Переваги автоматичної станції дозування

На відміну від інших способів контролю чистоти басейнів, робота з автоматичною станцією гарантує:

  • Точне вимірювання показників води;
  • Якісне знезараження води;
  • Точне дозування реагентів;
  • Відсутність стрибків показників (зведення до мінімуму людського фактора);

Крім того, всі параметри, отримані від контролера, зберігаються на комп’ютері. Таким чином формується “історія” басейну, і ви можете контролювати якість обслуговування, знос обладнання, роботу персоналу. Для власників аквапарків або комплексу басейнів автоматичні станції надають можливість диспетчеризації – одночасного віддаленого контролю якості води у всьому комплексі.

Як вибрати автоматичну станцію дозування

Для вибору автоматичної станції дозування вам необхідно знати об’єм басейну та приблизну кількість гіпохлориту і кислоти, які знадобляться на підтримку чистоти і рівня ph. Ця кількість може варіюватися в залежності від відвідування басейну і деяких додаткових факторів на кшталт наявності накриття над басейном, УФ-ламп та душових кабін для відвідувачів. Також важливо розуміти, який вид дозуючого насоса (мембранний, перистальтичний) буде забезпечувати роботу станції.
Якщо ви не володієте належним досвідом для вибору станції дозування, зверніться до нашого фахівця.

Вся стаття в PDF файлі

наші
партнери