Мембранні соленоїдні насоси дозатори

Насоси дозатори підійдуть для дозування агресивних чи нейтральних речовин, забезпечать високу точність дозування, створюють тиск до 20 бар, мають продуктивність до 110 л/год.

Принцип дії

Мембранні соленоїдні насоси дозатори - це насоси об'ємного типу з електромагнітним приводом. З робочої камери насоса рідина витісняється мембраною, її штовхає шток приведений в дію магнітним полем соленоїдної котушки. Направленість руху рідини забезпечує клапанна група.

Робота насоса складається з циклів, тактів. Одним циклом вважається поступальний рух штока, що тисне на мембрану, а та у свою чергу на рідину (витіснення рідини з робочої камери) і зворотний рух штока з мембраною (всмоктування рідини в робочу камеру), який здійснюється пружинним механізмом.

Регулювання продуктивності насоса дозатора відбувається трьома способами:

  1. Зменшення чи збільшення тактів. Кількість тактів за хвилину може бути виставлена від 1 до 300.
  2. Скорочення чи збільшення зворотного ходу штока. Болтом регулювання визначається максимальне/мінімальне відтягування штока з мембраною назад.
  3. Скорочення поступального ходу штока з мембраною шляхом вимкнення соленоїдної котушки.

Аналогові моделі дозаторів

Регулювання аналогових моделей здійснюється через виставлення необхідної продуктивності вручну, ручкою регулювання, орієнтуючись на шкалу від 1-100%.

Також в цих моделях, для точності налаштування, передбачена функція ділення на 5-ть (шкала 1-100% починає показувати діапазон від 1-20%). Дані моделі не менш точні за цифрові, та їх важче налаштувати на точну необхідну дозу, вгадати ручкою 43% це чи 44% - неможливо.

Точно налаштувати певну дозу можна тільки емпіричним способом, заміряти фактичну витрату використовуючи мірну місткість (пробірку чи щось об’ємніше, в залежності від продуктивності насоса) і таймер для хронометражу. Також можна визначити фактичний об’єм одного впорскування і підібрати необхідну кількість таких впорскувань за хвилину (насос створює характерний звук при кожному такті і їх можна порахувати).

Аналогові моделі не пристосовані до автоматизованої роботи чи підключення інтерфейсів.

Максимальний функціонал таких насосів дозаторів:

  • функція ділення 1:5
  • функція пропорційного дозування від сигналу 4-20 мА або імпульсного сигналу
  • функція дозування по таймеру (одною ручкою налаштовується час дозування, а іншою час очікування)
  • можливість підключення датчика рівня та сигналізації аварії

Цифрові моделі дозаторів (з мікропроцесором)

Цифрові моделі з мікропроцесором дозволять встановити продуктивність дискретно з певним кроком, можна встановити продуктивність на чіткому показнику 1%, 32% чи 99% і це не буде так відносно як в аналогових моделях. Така можливість дозволить дуже просто і точно встановити потрібну дозу.

Дані моделі можуть вимірювати pH, Redox, CL, показники перекису водню, надоцтової кислоти, температуру. Це дозволяє налаштовувати дозування реагентів згідно з показниками датчиків, що вимірюють вищенаведені параметри. Також можна налаштувати витрату згідно з сигналом 4-20 мА або імпульсного сигналу (імпульсний витратомір та інше…), можна встановити дозування по точному таймеру.

наші
партнери