Поширені помилки при експлуатації насосів-дозаторів

колаж насоси

Чого не варто робити при роботі з насосами дозаторами

Дозуючі насоси SEKO відомі своєю надійністю. Вони рідко ламаються, і більшість поломок, як правило, пов’язано з зносом робочих деталей внаслідок тривалої експлуатації. У мембранних соленоїдних і електроприводних дозаторах найбільш схильні до зносу робочі мембрани (до 5 років), в перистальтичних дозаторах – еластична трубка, в плунжерних – ущільнюючі кільця плунжера, що призводить до протікань. Ці деталі можна замінити протягом одного робочого дня, а якщо обслуговуванням насоса займається фахівець, то ремонт займає від 15-20 хвилин до 2-3 годин.

Однак є й інший вид поломок, які трапляються з насосами-дозаторами.

Оскільки більшість дозаторів працюють з агресивними хімічними речовинами, то існує небезпека потрапляння цих речовин під корпус дозатора, що призводить до псування електронної плати, соленоїда або електроприводу.

Таке трапляється найчастіше через недотримання правил експлуатації насосів-дозаторів.

8 експлуатаційних помилок, які призводять до поломки дозуючих насосів

 1. Неправильне обслуговування інжекційного клапана
  Так як більшість дозаторів працюють з агресивними або в’язкими речовинами, інжекційні клапан час від часу забивається. Якщо не очищати його вчасно, то перекачувальна рідина затримується в насосі. Це призводить до підвищення тиску, робоча мембрана насоса розривається і хімія потрапляє всередину корпусу. Ще одна поширена помилка – установка інжекційного клапана безпосередньо над насосом. При його протіканні дозуюча речовина капає на корпус насоса, проникаючи всередину через експлуатаційні отвори.
 2. Недбале поводження з клапаном розповітрювання
  Якщо клапан для відведення повітря закручений не до кінця, або на нього не надіта трубка для відводу хімії, то відбувається витік дозуючої речовини на корпус насоса, що підвищує вірогідність попадання всередину.
 3. Ослаблення затискних гайок
  Приблизно через кожні 800 годин роботи дозатора необхідно підкручувати затискні гайки клапана. Якщо цього не робити, то рідина буде протікати і псувати деталі дозатора.
 4. Насос не промивається
  Якщо між дозуванням різних видів хімії насос не промивати, то між залишками попереднього і новим речовиною відбувається хімічна реакція. Вона може бути цілком нешкідливою, а може зіпсувати насос. Схожа ситуація відбувається, якщо не промивати дозатор перед тим, як поставити його на консервацію.Залишки речовини висохнуть, кристалізуються і заб’ють “нутрощі” насоса.
 5. Використання речовин, небезпечних для ущільнюючих деталей дозатора
  Важливо стежити, щоб матеріал ущільнюючих деталей був стійкий до тих видів агресивної хімії, які перекачуються через дозатор. Хімічна стійкість прописана в паспорті насоса. Ігнорування цих властивостей призводить до руйнування прокладок та трубок і, як наслідок, протіканню рідин в корпус дозатора.
 6. Попадання на дозатор сторонніх речовин
  Якщо дозатор встановлений в умовах інтенсивного виробництва, він повинен бути накритий захисною кришкою або іншим засобом захисту. Кислота, луг, розчинник, і навіть рідкі харчові продукти при попаданні на плату або електропривод “вбивають” насос. насос текна ево неисправность неисправный насос текна ево попадение жидкости в насос текна (Згоріла плата, заіржавів соленоїд та кріпильні болти)
 7. Недотримання термінів обслуговування
  Перистальтичні трубки, мембрани, клапани необхідно міняти відразу після фіксації несправності. Також не можна ігнорувати терміни профілактичного огляду дозаторів, зазначені в техпаспорті. Якщо не оглядати насос кілька місяців, то потім може бути вже пізно.
 8. Непрофесійне лагодження дозаторів
  Часто в сервісні центри по обслуговуванню насосів-дозаторів приносять обладнання, яке не вийшло полагодити своїми силами. Після такого “ремонту” дозатори часто перебувають в стані набагато більш жалюгідному, ніж якби його взагалі не чіпали. Щоб цього не сталося, допускайте до ремонту дозуючого обладнання тільки фахівців.

Вся стаття в PDF файлі

наші
партнери