Насоси дозатори хімічних речовин: Застосування в водопідготовці

водопідготовка

Професійні дозатори активно використовуються в установках підготовки води (як технічної, так і питної) для опалювальних і енергосистем, а також для водопроводів.

Відповідаючи на питання: для чого потрібен дозуючий насос, відзначимо, що за допомогою даного обладнання проводиться точне дозування реагентів, які вирішують безліч технологічних завдань:

  • Дезінфікування води
  • Контроль і підтримання необхідних параметрів фізико-хімічних властивостей (окисно відновлювальний потенціал, pH) і сольового складу води
  • Коригування вмісту інгібіторів з метою пригнічення корозійної активності води. Це дозволить запобігати виникненню відкладень на поверхнях теплообміну та багато іншого.

Вимоги, що пред’являються до насосів дозаторів

Устаткування для дозування хім. речовин в першу чергу повинно гарантувати максимальну точність дозування, бути хім. стійкими до агресивних середовищ, а також надійними та простими в експлуатації.

Пристрої, представлені на нашому сайті, являють собою нове покоління насосів, що відрізняються високою точністю дозування, здатністю швидкої і нескладної переналаштування робочого режиму, можливістю дистанційного керування сигналами контрольно-вимірювальних приладів і автоматики. При цьому вони виконані з матеріалів, що відрізняються високим ступенем стійкості до найбільш агресивних хімічних речовин. Завдяки озвученим параметрам можливості і сфера застосування даного обладнання значно розширені – від невеликих побутових застосувань до промислового призначення.

Типи дозаторів

Виготовленням дозуючих насосів займається велика кількість як вітчизняних, так і зарубіжних виробників. Так, розмірковуючи над тим, який насос-дозатор краще купити, слід розуміти, що дане обладнання підбирається відповідно до принципу роботи, призначенням і необхідними технічними параметрами (вид, продуктивність, наявність або відсутність можливості програмованого внесення реагентів для підтримки необхідного рівня Ph, окисного потенціалу, вмісту активного хлору і так далі).

Залежно від конструктивних особливостей, розрізняють наступні основні види дозаторів:

  • Плунжерні

В якості робочого елемента тут виступає поршень, виконаний з нержавіючої сталі. Він приводиться в рух електричним мотором. При роботі насоса плунжер робить рухи зворотно-поступального типу в циліндрі, який оснащений спеціальними клапанами на лініях подачі та нагнітання. Таким чином виконується послідовне захоплення реагенту в циліндр, а після – витіснення його в напірну трубу.робота плунжерного насоса

Рівень продуктивності цих дозуючих пристроїв залежить від обсягу камери та потужності електричного приводу. Поршневі дозатори найчастіше використовуються при необхідності забезпечення високого тиску, а також для дозування речовин з високою точністю без втрат продуктивності при змінному тиску в системі.

Серед мінусів конструкції даного типу виділяють:

  • Подачу пульсуючого типу (виправити можливо при використанні демпфера пульсацій)
  • Ризик протікання агресивних рідин (в разі зносу плунжера або стінок циліндра)
  • Відсутність дистанційного і автоматичного керування витратою (потрібно дообладнати актуатором, що у свою чергу несе додаткові витрати)
  • Контакт рухомих сталевих деталей з робочими хім. розчинами (не допускає можливості дозування рідин з твердими включеннями).

 

  • Перистальтичні

Принцип роботи тут полягає в наступному: корпус пристрою обладнаний спеціальною трубкою з хімічно стійкого та зносостійкого матеріалу, на валу розміщена планшайба з двома або трьома валиками. Коли вал починає обертатися, валиками перетискається трубка, в результаті чого рідина що знаходиться в ньому переміщається від всмоктуючого до нагнітального патрубка. Продуктивність дозуючого пристрою можна змінювати за допомогою регулювання швидкості обертання.принцип роботи перистальтичного насоса

Через те, що трубка постійно перебуває в перетиснутому стані хоча б в 1-м місці, виключається можливість зворотного потоку розчину і, відповідно, в установці клапанної системи немає ніякої необхідності. Всмоктування рідини в насосах такого типу здійснюється автоматично (до 3 метрів). 

При використанні перистальтичних дозуючих пристроїв забезпечується сама рівномірна подача реагентів, без пульсацій. Через те, що рідина при роботі насоса не вступає в контакт з рухомими деталями, гарантується її стерильність. Діапазон продуктивності перистальтичних насосів робить їх не замінними, у випадках, де потрібні дуже маленькі дози, це можливо завдяки кроковим двигунам.

З мінусів таких насосів-дозаторів відзначають не високий тиск – всього до 3 бар, а також випрацювання трубок, що у свою чергу вимагає додаткових витрат.

  • Мембранні

Забір та витіснення реагентів проводиться завдяки примусовому коливання мембрани, в якості якої виступає одна зі стінок камери. Мембранні коливання створюються за допомогою електромеханічного, пневматичного або електромагнітного приводів.робота мембранного насоса

Вибрати насос-дозатор самостійно дуже складно, оскільки необхідно врахувати цілий ряд найважливіших параметрів. Насоси з пневматичним приводом, згадані вище, теж можна пристосувати як дозатори, для цього необхідно додаткове обладнання (навіть з урахуванням додаткових витрат подібні дозатори є найбільш бюджетними, але підходять не для всіх застосувань). Одне з важливих переваг мембранних насосів є їх надійність, безпека та універсальність. Існують промислові дозатори з подвійною мембраною (при розриві мембрани рідина не потрапляє в механізм насоса або назовні, що забезпечує безпечне дозування) розраховані на високий тиск (до 200 бар) та суворі експлуатаційні умови.

Звернувшись в наш консалтинговий відділ, ви зможете отримати безкоштовні цінні рекомендації наших експертів, які допоможуть підібрати обладнання на 100%, що відповідає поставленим цілям та завданням.

Вся стаття в PDF файлі

наші
партнери