Сфери застосування соленоїдних дозуючих насосів

соленоид

Застосування соленоїдних насосів дозаторів в промисловості 

Коли необхідно не просто перекачати рідину, а здійснити розмірену подачу речовини в певній кількості, ми використовуємо дозувальні насоси. Один з найбільш затребуваних видів насосів-дозаторів в сучасній промисловості – мембранні соленоїдні дозуючі насоси.

Де використовуються соленоїдні дозуючі насоси

Соленоїдні насоси значно спростять роботу і поліпшать якість дозування рідких хімічних речовин у таких сферах, як:

Водопідготовка:

  • Знезараження питної і технічної води на водоканалах, каналізаціях, водоочисних спорудах, градирнях;
  • Очищення води методом зворотного осмосу. Дозування речовин, що очищають мембрани осмотической установки від хлористих з’єднань і біоплівки;
  • Відновлення балансу PH води в басейнах. При додаванні гіпохлориту натрію вода стає “мильної” на дотик. Це означає підвищену лужність. Для підтримки нормального PH необхідно паралельно з гіпохлоритом додавати кислоту. Із завданням пропорційної подачі речовин відмінно справляється соленоїдний дозатор в комплексі з датчиками PH;
  • Дозування інгібіторів корозії і антиоксидантів для профілактики корозії і накипу на промислових котла (котельна водопідготовка) і т. д.;

Харчова промисловість

  • Дозування глазурі, барвників, харчових добавок в кондитерській справі;
  • Додавання антиоксидантів при виробництві рослинних масел;
  • Дозування кислот і лугів для очищення ємностей, труб, CIP мийок на пивних і винних заводах і т. д.;

CIP мойка

Аграрна промисловість

  • Дозування зернових протруйників;
  • Автоматичне внесення добрив і ферментуючих речовин в розчини для поливу газонів і теплиць і т. д.;

Крім того, мембранні соленоїдні насоси-дозатори використовуються у виробництві хімічних речовин, нафтопродуктів, медичних препаратів, косметики, будматеріалів.

Переваги соленоїдного дозатора

Принцип роботи соленоїдного дозатора аналогічний принципу мембранного пневматичного насоса, однак замість енергії стисненого повітря його мембрани призводить в рух електромагнітна котушка (соленоїд). Один такий насос може підтримувати робочий тиск до 20 бар і перекачувати до 110 літрів рідини за 1 годину.

Крім компактності і низької вартості, соленоїдні дозатори виділяються серед інших насосів своєю стійкістю до хімічно агресивних речовин. Їх мембрани та інші робочі деталі виготовлені з PVDF, PVC, PTFE, EPDM. Все це матеріали з високим ступенем хімічної стійкості.

мембрана соленоїдного насоса головка соленоїдного насоса

Функціонал найбільш затребуваних моделей аналогових і цифрових соленоїдних насосів SEKO ми розглянемо в наступній статті.

 

Вся стаття в PDF файлі

наші
партнери