Як різні способи регулювання соленоїдних насосів спрощують процес дозування

табло насоса дозатора

Електромагнітні дозатори та їх регулювання

Сучасні моделі мембранних соленоїдних дозаторів – це потужне і точне обладнання, яке може впоратися з більщістю процесів виробничого дозування різних типів рідин.

Наприклад, дозатор SEKO KOMPACT AML200 за один цикл перекачує 0,52 мл рідини і за 1 хвилину може здійснити 160 вприсків. Це означає, що його максимальна продуктивність дорівнює 82,3 мл/хв, або 5 л/год, а для більш складних завдань можливе використання насосів серії Tekna Evo з продуктивністю від 0 до 110 л/год та частотою присків в 300 кач/хв.

Навіщо регулювати продуктивність дозаторів

На практиці максимальна продуктивність не завжди необхідна, виникає потреба в регулюванні. Соленоїдні насоси найчастіше використовуються для дозування концентрованих хімікатів, а в цій справі важливо не порушити пропорцію. Якщо при дезінфекції питної води перевищити дозу гіпохлориту натрію всього на кілька мілілітрів, то з кранів потече отрута. Тому головна мета регулювання продуктивності соленоїдних дозаторів – відкалібрувати пристрій так, щоб він впорскував конкретний обсяг речовини з мінімальною похибкою. Для різних сфер промисловості величина цієї похибки може бути різна, тому існують різні моделі насосів, кожна з яких допоможе вирішити ту чи іншу задачу.

Способи регулювання дозування за допомогою різних соленоїдних насосів

Щоб вибрати спосіб регулювання продуктивності, перш за все потрібно вибрати дозатор по продуктивності для вашого завдання. Ви повинні знати і враховувати мінімальну та максимальну витрату хімічного реагенту.

Розглянемо типовий випадок застосування мембранного соленоїдного дозатора.

Населення невеликого міста споживає 1100 м3 води на добу. Щоб очистити такий обсяг необхідно 20-25 літрів гіпохлориту натрію. На міському водоканалі встановлений соленоїдний дозатор TEKNA EVO TPG603, який може дозувати до 8 літрів речовини на годину, роблячи 300 качків в хвилину, при тиску 12 бар. Однак для дезінфекції 1100 м3 води досить вводити близько 1 літра гіпохлориту натрію (10% розчину) на годину, а значить, використовувати 12% від максимальної продуктивності дозатора.

Як можна налаштувати дозатор для цього завдання?

Спосіб №1. постійне дозування

Цифрові соленоїдні дозатори SEKO, такі як TEKNA EVO TPG603 дозволяють вирішити цю задачу за кілька секунд. Ви вибираєте на дисплеї дозатора режим постійного дозування і виставляєте 12% в шкалі продуктивності. До речі, для цього завдання підійшов би і простий аналоговий дозатор (наприклад SEKO TEKNA EVO AKL).

Спосіб №2. пропорційне дозування

Маючи імпульсний лічильник, можна налаштувати дозатор на пропорційне дозування. При проходженні через лічильник 0,1 м3 води на дозатор подається 1 імпульс.

Шляхом нескладних розрахунків з’ясовуємо скільки необхідно гіпохлориту натрію для дезінфекції цього обсягу води, вибираємо на дисплеї цифрового насоса і виставляємо потрібну кількість вприськів на 1 вхідний імпульс від водолічильника. Перевага даного методу полягає в тому, що при зменшенні або збільшенні забору води, доза гіпохлориту автоматично регулюється лічильником.

Спосіб №3. Дозування по реле

Якщо насос, що здійснює забір води з водойма, оснащений реле автоматичного включення і виключення, насос-дозатор можна підключити до нього. Що це дасть? Дозування дезинфікуючої речовини відбуватиметься паралельно із закачуванням води, і вимикатися, коли вода не подається.

Продуктивність дозатора при цьому виставляється як в способі №1.

Спосіб №4. погодинне дозування

Якщо закачування води проводиться в певні години, наприклад, з 8:00 до 20:00, то роботу насоса можна відрегулювати за таймером. Для нашого випадку виставляємо продуктивність 12% і ставимо таймер на 12 годин роботи. Цей спосіб підходить тільки для дозаторів, оснащених цифровим блоком регулювання.

Спосіб №5. Дозування в ppm

Деякі моделі (Tekna Evo TPG, TPR та інші) цифрових соленоїдних дозаторів дозволяють налаштувати дозування в ppm (parts per million – часток на мільйон) – тобто, встановити скільки частин дозуючої речовини буде впорскуватися на мільйон частин води, або іншої рідини.

Для цього необхідно вибрати на дисплеї дозатора функцію “дозувати в ppm”, розрахувати і ввести потрібну дозу речовини в ppm, вказати відсоток чистої хімречовини в дозованому розчині, а також задати ціну імпульсу (див. Спосіб №2). Якщо всі дані внесені коректно, то дозатор буде зчитувати імпульси з лічильника води і автоматично розрахує кількість дезинфікуючого речовини, яку необхідно подати на певний об’єм води.

on/of БазовийАльтернативний метод
PWM (імпульсне регулювання) ПродвинутийРекомендований
FWM або mA сигнальний ток ПрофесійнийРекомендований

Вся стаття в PDF файлі

наші
партнери