Принцип роботи та сфери застосування вихрових повітродувок

воздуходувка

Вихрові компресори / вакуумні насоси

Серед обладнання, яке компанія SEKO постачає на світовий ринок, велику частку займають насоси різних конфігурацій (соленоїдні, електропривідні, перистальтичні, пневматичні). Вони використовуються для перекачування рідин. Але в побуті та промисловості часто виникає потреба взаємодії з повітрям і газоподібними середовищами. Очистити загазоване приміщення, створити вакуум або наситити ємність киснем (аеротенк або штучну водойму). У цих та подібних випадках на допомогу нам приходять вихрові повітродувки, які ще називають бокопроточні, компресори низького тиску, вихрові компресори, вакуумні вихрові насоси.

вихревой насос

Як працює вихорова повітродувка?

В основі роботи вихрової повітродувки лежить перетворення енергії обертання імпеллера в тиск повітря або іншого газу. Імпеллер – це колесо, яке складається з великої кількості лопатей. При запуску двигуна повітродувки вал починає обертати колесо імпеллера, і лопаті закручують повітря в спіральний потік. Форма цього потоку сприяє зростанню кінетичної енергії, яка потрапляючи в камеру насоса, створює тиск. На виході стоять поглиначі шуму для комфортного використання обладнання.

принцип работы вихревой воздуходувки

Конфігурації вихрових повітродувок можуть відрізнятися кількістю імпеллерів (від 1 до 3). Чим більша кількість імпеллерів, тим вища продуктивність повітродувки. Для створення/відкачування великих об’ємів повітря / газів використовують 2-х імпелерні, а для створення більш високих тисків/вакууму 3-х імпелерні.

Два режими роботи вихрових повітродувок

Залежно від поставлених завдань, вихрові повітродувки можуть працювати в двох режимах:

 1. Накачувати повітря (або інший газ) в приміщення або ємність як компресор.
 2. Викачувати повітря (або інший газ) з приміщення/ємності як вакуумний насос.

Однією з умов для створення певного тиску або вакууму є герметичність робочого простору. В іншому випадку вихорову повітродувка буде проганяти газ через приміщення/ємність, тобто працювати в режимі продувки.

Продуктивність вихрових повітродувок SEKO

Якщо порівнювати продуктивність вихрових повітродувок з іншими видами компресорів і вакуумних насосів, то вони розташовані в умовній середині.

Деякі моделі, наприклад SEKO BL095020 працюють з обсягами до 2100 м3 на годину, при максимальному тиску до 250 мбар. Модель BL64300307500 бере менший обсяг (170 м3 на годину), але зате нагнітає тиск до 1050 мбар. У режимі відкачування вихрові повітродувки здатні створювати неглибокий вакуум до 500 мбар. При цьому вихрові повітродувки значно дешевше, ніж роторні, турбокомпресори або насоси глибокого вакууму.

Де використовуються вихрові повітродувки

 • Очисні споруди, побутові септики; 
 • Вакуумне та пневмотранспортування; пневмотранспортировка
 • Деревообробка;
 • Приватні та громадські басейни;
 • Водне господарство та промисловість;
 • Медицина;
 • Косметологія;
 • Аграрна промисловість;
 • Фармацевтика.

Вся стаття в PDF файлі

наші
партнери