Меню
Каталог
дивитися
всі товари
Закрити
+38 (067) 442-30-58
Киев
Приймаємо дзвінки

з 9:00 до 20:00 


вул. Якова Гніздовського,
д. 1, оф. 114

Пн.-Пт.

9:00 - 20:00

Сб, Нд

10:00 - 20:00

Фумігація зернових складів та інші сучасні методи обробки зерна

Одним з основних завдань у сільському господарстві є захист зернопродуктів від різноманітних негативних факторів. Особливу небезпеку несуть комахи-шкідники, які здатні за короткий проміжок часу зіпсувати весь запас зерна в зерносховищах. Існують різні способи обробки насіння і фумігування – один із них.

Так називається спосіб хімічної боротьби зі шкідниками зерна під час зберігання, за якого приміщення обробляють спеціальними фумігантами та газами. Значення слова фумігація – це диміти, обкурювати, тобто обробляти сировину та приміщення отруйними газами. Однак цей спосіб має не лише переваги, а й недоліки, особливо порівняно з сучасними методами обробки зернопродуктів, такими як небулізація.

Що таке фумігація зерна

Існують різні види дезінсекції зернопродуктів. Фізико-механічні, такі як сепарування і проморожування, вважаються застарілими і трудомісткими, тому рідко використовуються. Хімічні методи більш поширені, тому що це непогані та зрозумілі засоби захисту: фумігація зерна в складах передбачає обробку приміщення за допомогою рідких інсектицидів. Тобто шкідників знищують отруйними для комах парами і газами.

Метод підходить як для підготовки складів, так і обробки самого насіння. У першому випадку проводять додаткові роботи:

  • механічне очищення поверхонь;
  • захист обладнання від корозії;
  • герметизацію приміщення.

Фумігація – це процедура обробки зернопродуктів, виконувати яку можуть тільки спеціалізовані та ліцензовані організації. Це пов’язано з токсичністю препаратів, які містять небезпечні для здоров’я речовини. Тобто проводити роботи мають кваліфіковані фахівці, які знають, що таке фумігація, в яких випадках проводиться і для чого потрібна така обробка.

Які переваги та недоліки має проведення фумігації

Основна перевага такої обробки – повне знищення всіх наявних шкідників зернопродуктів. Після проведення робіт усіх комах буде винищено, що дає змогу застосовувати фумігацію за будь-якого ступеня псування зерна.

Однак українські фермери шукають альтернативні методи, тому що така обробка має низку недоліків:

  • Потрібно не тільки знати всі правила проведення фумігації, а й попередньо провести складну і тривалу підготовку та надійну герметизацію. Це пов’язано з тим, що під час обробки зерносховищ використовують фуміганти – це препарати для фумігації складів та інших приміщень. Вони містять токсичні для здоров’я фосфористий водень і бромистий метил.
  • Обробка фумігантом і період експозиції займають багато часу. У сумі вони вимагають від 15 до 20 днів.
  • Усі види фумігаційних робіт мають відносно високу вартість, особливо порівняно з небулізацією.

Зазвичай фумігацію застосовують за високого рівня зараження в зерносховищі. Однак у запущених випадках втрати неминучі: зазвичай після перевірки з’ясовується, що 10-15% зерна стало непридатним. Така сировина не підходить як для приготування хлібобулочних виробів, так і для застосування як корм у тваринництві.

Сучасне обладнання для складів пшениці та обробки зерна

Крім фумігації є й інші хімічні методи боротьби зі шкідниками, наприклад, небулізація. Обробка зернопродуктів за цією технікою виглядає так:

  • Станція протруювання зерна для зерносховищ подає на спеціальну форсунку стиснене повітря.
  • Одночасно з цим невеликий насос-дозатор порційно подає в лінію деяку кількість інсектицидів. Як правило, використовується “Піригрен 50, ХТ” на основі піриміфос-метилу або “Гранпротек, КЕ” на основі піретроїдів (синтетичних інсектицидів).
  • За рахунок цього станція небулізації ефективно розпорошує реагенти у вигляді туману з частинками 10-20 мікрон. За рахунок цього препарат покриває 100% оброблюваних зернопродуктів.

Фуміганти для пшениці під час зберігання зерна розпилюються всередині складу, а під час небулізації – під час завантаження або вивантаження зерна.

З огляду на суть цього методу, небулізація вважається більш ефективною, ніж обробка фумігантами. Річ у тім, що фумігація – газація зерна, тобто обробка сховищ і сировини за допомогою отруйних газів. Через деякий час у сховищі знову можуть з’явитися шкідники: суринамський борошняник, амбарний довгоносик, зернова міль та інші комахи. Однак під час небулізації цього не відбувається, бо ефект від застосування піригрена або гранпротека може зберігатися протягом 3-12 місяців – це залежить від концентрації засобу для боротьби зі шкідниками.

Генератори холодного туману для обробки зерносховищ

На відміну від небулізації, пристосування для фумігації зерна в складах здатні одночасно обробляти як приміщення, так і уражене шкідниками насіння. Під час проведення відповідних робіт фумігація від жуків зазвичай здійснюється за допомогою аерозольного генератора.

Альтернативним варіантом для сільськогосподарських підприємств є спеціальні генератори холодного туману DURU. У поєднанні зі станцією протруєння зерна, вони забезпечують високу ефективність обробки сховищ і захисту продукції від борошняних комах.

Сучасні методи фумігації зерна використовуються переважно для боротьби з великою кількістю комах-шкідників. Однак небулізація є більш універсальною, бо її можна проводити за будь-якого рівня зараженості, а також з метою профілактики.

Відмінною особливістю небулізації є використання малонебезпечних речовин. Препарати проти шкідників швидко вивітрюються і не впливають на якість зернопродуктів. Насіння можна використовувати вже через 24 години після обробки. При цьому інсектициди ефективні проти всіх видів борошняних комах, тоді як при газації часто виникають питання на кшталт “де купити фуміганти для зерна від шкідника довгоносика”.

Звертайтеся за консультацією до компанії Dosingtech, щоб дізнатися більше про станції розпилення реагентів, генератори для фумігації та інше обладнання для обробки зернопродуктів від шкідників.

На якій мові бажаєте використовувати сайт?
УкраїнськаРусский